Senjoros mokėsi gaminti velykines dekoracijas

2017 04 05

Artėja didžioji pavasario šventė – šv. Velykos. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje veikiančio Senjorų rankdarbio būrelio narės tradiciškai nusprendė pasidaryti dekoracijų, kad galėtų jomis papuošti savo namus ir biblioteką. Idėją, kokių dekoracijų būtų galima pasidaryti, pasiūlė būrelio narė dr. Irena Burneckienė.

Floristika besidominti I. Burneckienė atsinešė užsiėmimui reikalingų medžiagų: džiovintų įvairiaspalvių gėlių žiedlapių ir įvairių formų augalų lapelių, taip pat darbui reikalingos permatomos plėvelės. Ji ir vadovavo užsiėmimui. Tarp dviejų plėvelių buvo dedami sudžiovinti žiedlapiai ar lapeliai ir tokiu būdu buvo formuojama meninė kompozicija. Plėvelę pašildžius lygintuvu ji sulipdavo ir belikdavo iš jos pagal iš anksto paruoštus trafaretus iškirpti norimo dydžio kiaušinio formos šventinę dekoraciją.

Šią rankdarbių gaminimo techniką moterys išbandė pirmą kartą. Padaryti darbeliai džiugino akį savo spalvomis, sukūrė šventinę nuotaiką.