Vaikų literatūros skyriuje vyko edukacinis renginys „Netradicinė dailė anksčiau ir dabar“

2017 04 04

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje apsilankė Gegužių progimnazijos antrokai su dailės mokytoja Regina Rudiene. Edukaciniame renginyje vaikai buvo supažindinti su įvairialype italų dailininko Džiuzepės Arčimboldo asmenybe bei kūrybiniu palikimu.

Mokinukai susidomėję apžiūrėjo menininko, tapiusio maždaug prieš 450 metų, darbų reprodukcijas. Neįprasti dailininko darbai sužavėjo renginio dalyvius. Apžvelgdami šio kūrėjo darbus, vaikai pastebėjo, kad menininko darbai labai išsiskyrė iš savo laikmečio dailininkų kūrinių savo savitumu. Šešioliktojo amžiaus dailininkai tapė portretus, religines scenas realistiniu stiliumi, o Džiuzepė Arčimboldas yra laikomas siurrealizmo pradininku. 

Vėliau mokiniai sužinojo, kuo ypatinga šiuolaikinio albanų menininko Saimir Strati, japonės End Cape ir lietuvės Agnės Kišonaitės kūryba.
Renginio pabaigoje savo kūrybines idėjas mažieji dailininkai galėjo įgyvendinti dekoruodami bananus. Vaikai liko maloniai nustebinti tokia netradicine menine veikla.

Renginį aprašė Gintana Sutkutė-Sorakienė

GALERIJA