Integruota pamoka moksleiviams „Ar viską žinai apie internetą?"

2017 03 28

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialas šiemet tapo europinės iniciatyvos „Interneto savaitė 2017“ dalyviu. Kovo 27 d. į intergruotą pamoką „Ar viską žinai apie internetą?", skirtą šiai savaitei, biblioteka pakvietė Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ketvirtokus (mokytoja Violeta Šuipienė). Biblioteka, kaip teikianti interneto paslaugas institucija, skatina ne tik naudotis internetu ir džiaugtis jo teikiama nauda, bet ir informuoti apie įvairias internete sutinkamas grėsmes.

Susirinkusiems ketvirtokams pirmiausia papasakojome apie virusus, jų tipus - lėtinančius ar gadinančius kompiuterį, kitas kenkėjiškas programas – šnipinėjančias, vagiančias duomenis. Patarėme kur lankytis ir kaip elgtis internete, kad į kompiuterį nepatektų virusai.

Dabartiniu metu vis daugiau žmonių naudojasi išmaniaisiais mobiliaisiais telefonais, kurių techninės savybės prilygsta kompiuterio savybėms, todėl daugelis naudojasi internetu telefonuose. Augant mobiliojo interneto naudotojų skaičius, auga ir kenkėjiškų programėlių kiekis, kuris patenka į telefonus. Pasidalinome patirtimi apie mobiliąsias grėsmes - galbūt tai padės apsaugoti telefonus.

Kitos interneto grėsmės aptartos susitikime - vis dar neišnykstančios patyčios, kurios internete daug skaudesnės, nes viešos, ir tinkamas privatumo nustatymas, skelbiant asmeninius duomenis bei nuotraukas. Kalbant šia tema mokiniai pritarė nuomonei, kad pačio žmogaus tinkamas elgesys internete atsiperka - kiti viešoje erdvėje su juo elgiasi taip pat.

Pabaigoje visi kartu mokiniai atliko testą, nusakantį jų žinias apie kompiuterius ir internetą. Testas parodė, kad 80% atsakymų yra teisingi. Džiaugiamės mokinių rezultatu ir viliamės, kad mūsų susitikimas prisidėjo prie naujai įgytų žinių bagažo.

Parengė Ligita Laurinskytė