„Spindulio“ bibliotekoje paminėti Lietuvių kalbos kultūros metai

2017 03 23

Kovo 23 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale organizuota viktorina „Myliu gimtąją kalbą“, skirta paminėti Lietuvių kalbos kultūros metams. Viktorinoje dalyvavo Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos 2b klasės mokiniai (mokytoja Rita Penkauskienė).

Mokiniams papasakota apie 2017-aisiais minimus Lietuvių kalbos kultūros metus, supažindinta su įdomiausiais lietuvių kalbos faktais ir gimtosios kalbos svarba mūsų gyvenime. Renginio dalyviai pritarė, kad mūsų kalba yra labai graži, savita, todėl kiekvienas turime ją gerbti, branginti ir saugoti.

Atlikdami viktorinos užduotis, vaikai galėjo patikrinti ir pagilinti savo lietuvių kalbos žinias. Tarpusavyje rungtyniavo dvi komandos: „Griaustinis“ ir „Žaibas“. Kiekviena iš jų stengėsi sugalvoti kuo daugiau žodžių, prasidedančių tam tikra raide, įrašyti žodžiuose trūkstamas raides, pavartoti tinkamus žodžius ir pan. Po įnirtingo užduočių įvykdymo paaiškėjo, kad griausmingai nugalėjo „Griaustinio“ komanda, kuriai buvo įteiktas pirmos vietos diplomas ir padėkos prizai.