Vaikų literatūros skyriuje „Truputis šokolado istorijos“

2017 03 23

Ne paslaptis, kad vaikai nuo pat mažumės mėgsta saldumynus. Apie šokoladą ir jo atsiradimo istoriją Vaikų literatūros skyriuje susirinkusiems Gegužių progimnazijos 3c klasės mokiniams papasakojo „Rūtos“ šokolado muziejaus vadovė Odeta Kirnienė ir ekskursijų vadovė Meilutė Požemeckaitė.

Šiaulių „Rūta“ yra viena iš seniausią istoriją turinčių konditerijos įmonių Lietuvoje, dovanojanti begalę saldžių akimirkų. Savo istoriją nuo 1913 m. skaičiuojanti ir senąsias tradicijas puoselėjanti įmonė turi ką papasakoti ir mažiesiems smaližiams. „Rūtos“ šokolado muziejaus vadovė O. Kirnienė renginio dalyvius pakvietė nusikelti beveik 3000 metų atgal į majų civilizacijos klestėjimo laikus. Kad būtų įdomiau klausytis pasakojimo, vaikai buvo papuošti indėnų galvos plunksnų karūnomis. Vadovė papasakojo, kad šokoladas Centrinėje Amerikoje buvo žinomas jau prieš keletą tūkstantmečių. Vaikai ne tik klausėsi įdomaus pasakojimo, tačiau ir patys galėjo apžiūrėti kakavmedžio vaisių, paragauti kakavos pupelių.

Renginio lankytojai sužinojo, kad indėnai šokoladą vartojo tik skystą, kuris buvo pagardinamas įvairiais prieskoniais ir vadintas dieviškuoju nektaru. Bibliotekos „indėnai“ taip pat buvo pavaišinti skystu šokoladu, o drąsesni jį gėrė net su pipirų prieskoniais. Supažindinusi su šokolado atsiradimo istorija, O. Kirnienė vaikams pristatė šių dienų produkciją, kurių gamybai naudojami natūralūs produktai, o spalvos išgaunamos iš vaisių ir daržovių.

Renginio pabaigoje, pažaidę smagų žaidimą, vaikai padėkojo „Rūtos“ šokolado muziejaus darbuotojoms už saldų ir įdomų rytmetį.

GALERIJA