Vaikų literatūros skyriuje rytmetis „Pasitikime paukščius“

2017 03 13

Vaikų literatūros skyriuje apsilankę lopšelio-darželio „Gintarėlis“ „Kodėlčiukų“ grupės vaikučiai su auklėtoja Renata CHorūniene, paminėjo 40- ties paukščių dieną. Edukaciniame rytmetyje mažyliai daug naujo sužinojo apie paukštelius.

Mažiesiems bibliotekos lankytojams buvo papasakota, kad 40-ties paukščių diena – tai lyg simbolinės, džiaugsmingos sugrįžusių paukštelių sutiktuvės. Šią dieną visi krašto žmonės turėtų pasidžiaugti į gimtinę parskrendančiais giesmininkais, kurie iki pat vėlyvo rudens džiugins visus. Vaikučiai atidžiai klausydamiesi Vidmanto Blažio „Lietuvos paukščių balsai“ įrašo, bandė įspėti kokių paukščių giesmeles girdėjo.

Išsiaiškinę paukštelių sandaros ypatybes, žiūrėdami į skrajūnų atvaizdus, bandė pasakyti kuo minta vieversiai, gandrai, vištvanagiai, pelėdos. Pasiklausę išsamaus pasakojimo apie įvairių giesmininkų gyvenimo būdą, pažaidę žaidimus, dideliame popieriaus lape piešė besikalančią pavasarinę žolytę bei visą pulką parlėkusių čiulbuonėlių. Renginyje nepamiršta pavartyti ir spalvingų knygučių apie paukštelius.

Renginį aprašė Gintana Sutkutė-Sorakienė

GALERIJA