„Spindulio“ biblioteka Užgavėnių eitynėse Gubernijos mikrorajone

2017 03 02

Vasario 28 dieną Gubernijos mikrorajono gyventojai buvo kviečiami į Užgavėnių persirengėlių eitynes. Šios linksmos ir triukšmingos šventės organizatoriai – Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namai ir lopšelis-darželis „Coliukė“. Žiemos išvarymo ir pavasario sutiktuvių eitynėse dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialo darbuotoja, įkūnijusi bibliotekos fėją-raganą. 

Užgavėnių persirengėliai su dainomis ir šokiais aplankė Gubernijos mikrorajono įstaigas ir galiausiai atkeliavo iki Morių alėjos, kuri buvo įkurta lopšelio-daželio „Coliukė“ teritorijoje. Čia visi linksmai dūko, šoko, dainavo ir stebėjo tradicinę Lašininio bei Kanapinio kovą, kurią, žinoma, laimėjo pavasarį simbolizuojantis Kanapinis. O kokios gi Užgavėnės be blynų?! Visi šventės dalyviai buvo vaišinami ne tik jais, bet ir gardžia šiupinine koše. Užgavėnių šventę vainikavo Morės – viso per žiemą susikaupusio blogio – deginimas. 

„Spindulio“ biblioteka taip pat sulaukė persirengėlių, kurie ne tik prašė išmaldos, kvietė linksmintis, bet teikė ir „medicininę pagalbą“ – daktaras įvertino bibliotekos darbuotojos sveikatos būklę, davė stebuklingų žolelių, kurios bemat pataiso sveikatą.

Biblioteką aplankė ir mažieji velniukai bei čigonaitės, kurie savo šokiais, dainomis ir triukšmingais šaukiniais, net neabejojame, išgąsdino žiemą ir ji daugiau nedrįs rodytis.

 

(Nuotraukos Gerdos Stasiukonytės ir „Spindulio“ bibliotekos)

GALERIJA