Senjoros išbandė siuvimą iš skiautinių

2017 03 01

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje veikiančio Senjorų rankdarbių būrelio narės išbandė neįprastą rankdarbių techniką – siuvimą iš skiautinių. Su šia technika moteris supažindinti mielai sutiko skiautinių meistrė Marytė Collard, kuri neseniai lankėsi bibliotekoje ir moterims pristatė savo darbų parodą. Būrelio nares taip sužavėjo įspūdingi ir kruopštūs autorės darbai, kad jos pačios panoro išbandyti šį rankdarbių kūrimo būdą.

Marytė Collard – žinoma skiautinių meistrė, šiaulietė, ilgą laiką gyvenusi JAV. Jos darbai keliauja iš parodos į parodą visame pasaulyje. Į užsiėmimą bibliotekoje ji atsinešė įvairių darbui skirtų priemonių ir literatūros apie skiautinius, darbų pavyzdžių. M. Collard detaliai pristatė moterims darbo eigą ir senjoros pačios, pasirinkusios patinkantį pavyzdį, ėmėsi kūrybos. Dar ilgai buvo kalbamasi apie medžiagų parinkimą, komponavimą, spalvų derinimą, medžiagų dažymo būdus ir kitas skiautinių meno subtilybes.

Dirbant ir nuoširdžiai bendraujant, užsiėmimo laikas moterims neprailgo. Jos padėkojo skiautinių meistrei M. Collard, o I. Šambarienė jai įteikė savo darytą „saldžią puokštę“.