Bibliotekoje rašytas Nacionalinis diktantas

2017 03 01

Vasario 24 d. jau dešimtą kartą Lietuvoje buvo organizuojamas Nacionalinis diktantas. Prie šios akcijos jau ne pirmus metus prisijungia Šiaulių miesto savivaldybės Bibliografijos-informacijos skyrius ir „Varsos“ filialas. Šiemet diktanto dalyviai rašė Alvydo Šlepiko tekstą „Bedugnė“.

Tekstą skaitė populiarus LRT žinių vedėjas, diktorius, filmų įgarsintojas ir vertėjas Marijus Žiedas. Savo jėgas, rašant diktantą bibliotekoje, išbandyti nusprendė 14 dalyvių.

Pagrindinis šio konkurso tikslas - paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Tuo labiau, kad šiuos metus LR Seimas paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais.

Po diktanto, visiems susirinkus prie kavos puodelio, buvo prieita vieningos nuomonės, kad šiais metais A. Šlepiko rašytas tekstas tikrai įdomus ir nenuobodus. Pasak dalyvių, rašant diktantą kur kas daugiau klausimų kilo dėl skyrybos, nei dėl rašybos.

zoomed dikt