„Aido“ filiale šurmuliavo Užgavėnės

2017 03 01

Už lango jau kvepia pavasariu, nors saulutė dar nedrąsiai šypsosi pro debesis. Mažais žingsneliais atžygiuoja kovo mėnuo. Vasario 28 d. bibliotekoje vyko popietė „Kam blynų, kam riestainių“. Smagia tradicija tapo rengti Užgavėnių šventę bibliotekoje.

Tai žiemos šventė, kurią švęsti reikia linksmai ir triukšmingai. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Tai viena smagiausių ir labiausiai mėgstamų kalendorinių švenčių.

Į biblioteką triukšmingai ir su kaukėmis sugužėjo Dainų progimnazijos 3c klasės mokiniai (mokytoja S. Jusiuvienė). Smagų persirengėlių pasirodymą surengė „Romuvos“ progimnazijos 2a kl. mokiniai (mokytoja R. Malčienė). Linksmai klegėdami, triukšmaudami persirengėliai šurmuliavo bibliotekoje. Tai velniukai, ubagėliai, šeimininkės, čigonėlės. O kokios žiemos palydėtuvės be Lašininio ir Kanapinio? Dvikova buvo arši, bet nugalėjo Kanapinis. Žiemą vijome dainuodami dainelę „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“.

Kokia gi Užgavėnių šventė be blynų? Juk blynai kaip apeiginis valgis buvo siejamas su Saule. Svečiai vaišinosi kvapniais, gardžiais blynais, kuriuos iškepė bibliotekos darbuotojos. Pasisotinę blynais, riestainiais, prisisėmę pilnas rieškutes geros nuotaikos, svečiai išskubėjo namo.