Diskusija „Penkios knygelės. Kuri geriausia?“ „Spindulio“ bibliotekoje

2017 02 28

Lietuvoje jau dvyliktą kartą vyko Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“, kurios metu skaitytojai galėjo rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. Minint šią akciją, vasario 23 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale vyko diskusija „Penkios knygelės. Kuri geriausia?“, į kurią buvo pakviesti Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos 3a klasės mokiniai (mokytoja Asta Karpiuvienė). 

Renginio metu buvo aptartos visos penkios vaikų kategorijos rinkimuose dalyvavusios knygos. Pristatant knygas nominantes, vaikai turėjo atlikti įvairias, su aptariama knyga susijusias užduotis: suvaidinti kūrinyje paminėtus gyvūnus, išspręsti kryžiažodį, sukurti šmaikštų filmo pavadinimą, nežiūrint ir tik liečiant rankomis įvardyti stebuklingoje dėžutėje paslėptus daiktus ir, galiausiai, magiškame žvaigždėlapyje įrašyti savo žvaigždėtas svajones, stipriai tikint, kad jos greitu metu išsipildys... 

Kadangi renginio dieną jau buvo paskelbtos 2016 metų knygų rinkimų nugalėtojos (vaikiškų knygų grupėje nugalėjo Selemono Paltanavičiaus knyga „Maži ežiuko sapnai“), bibliotekos darbuotojos pakvietė vaikus išreikšti savo nuomonę apie perskaitytas knygas ir atiduoti savo balsą jiems didžiausią įspūdį palikusiai knygai – įdomu, ar šie įdomiausios knygos rinkimai sutaps su visos Lietuvos skaitytojų nuomone? Nežymia persvara nugalėjo Jurgos Baltrukonytės knyga „Filmukai“, antrą vietą trečiokai davė Selemono Paltanavičiaus knygai „Maži ežiuko sapnai“.

Renginys užbaigtas iliustruotu mokinių piešinių pagal perskaitytas knygas pristatymu. Vaikai sukūrė įspūdingus piešinių „filmukus“ pagal Jurgos Baltrukonytės knygą „Filmukai“ ir neįprasta technika nupieštus mažojo ežiuko nuotykius pagal Selemono Paltanavičiaus knygą „Maži ežiuko sapnai“.

Šiais mokinių piešiniais galima pasigrožėti „Spindulio“ bibliotekoje (Spindulio g. 5) iki kovo 24 dienos veiksiančioje parodoje „Skaitau ir piešiu (Jurgos Baltrukonytės „Filmukai“, Selemono Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“)“.

GALERIJA