Edukacinis užsiėmimas vaikams „Spalvingi močiutės raštai“ „Spindulio“ bibliotekoje

2017 02 28

Šiaulių miesto savivaldybės viešajai bibliotekai vykdant Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „24/3: spalvotos laisvės dienos“, skirtą paminėti Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai, „Spindulio“ filiale buvo organizuojamas edukacinis užsiėmimas vaikams „Spalvingi močiutės raštai“. Kūrybinėse veiklose dalyvavo Šiaulių lopšelio-darželio „Coliukė“ „Čiauškučių“ grupė, lydima auklėtojos Virginijos Kontrimienės.

Bibliotekos darbuotoja vaikams papasakojo, kad 2017 metai yra paskelbti Tautinio kostiumo metais. Bibliotekoje veikiančioje literatūros parodoje „Neišsemiamas lietuvių liaudies kraitis“ buvo galima apžiūrėti, kokiais spalvingais raštais buvo audžiamos tautinės juostos, kokiais raštais puošti skirtingų Lietuvos regionų tautiniai kostiumai. Vaikams buvo parodyti įvairūs paveikslėliai su rankdarbiais: spalvingomis, raštuotomis močiučių megztomis pirštinėmis, kojinėmis, senovinėmis austomis skaromis.

Renginio dalyviai pasidžiaugė, kad ir jų močiutės dar numezga tokių gražių raštuotų pirštinių, kepurių. Vaikams pasiūlyta ir patiems pabandyti atkurti senovinius raštus ir papuošti jais kumštines pirštines. Neilgai trukus baltos popierinės pirštinės tarsi atgijo – ant jų pražydo gėlės, pabiro snaigės, nušvito spalvinga raštų vaivorykštė.

Mažieji užsiėmimo dalyviai liko patenkinti patirtais įspūdžiais, džiaugėsi, kad dabar ne tik močiutės, bet ir jie patys mokės atkurti gražius senovinius audinių raštus – iš pradžių popieriuje, o vėliau galbūt ir rankdarbiuose.