Autobusų stotelėse vietoje reklamų – eilės Lietuvai

2017 03 06

Šiomis dienomis Šiaulių miesto viešojo transporto stotelėse visi šiauliečiai, belaukiantys autobuso, yra kviečiami atkreipti dėmesį į reklaminiuose paviljonuose patalpintus tekstus. Šiuo metu stoteles puošia Šiaulių moksleivių kurti eilėraščiai, kuriuos iliustruoja senjorų pintos tautinės juostelės. Ši iniciatyva „Spalvotos eilės Lietuvai“, skirta paminėti Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją.

2017 m. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka vykdo Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „24/3: spalvotos laisvės dienos“. Projekto metu, sausio mėnesį, Šiaulių miesto moksleiviai kūrė eilėraščius apie Lietuvą, gimtinę, namus ir, žinoma, laisvę. Tuo tarpu bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje veikiančio Senjorų rankdarbių būrelio narės, vadovaujamos Šiaulių specialiojo ugdymo centro etikos vyresniosios mokytojos Almos Mineikytės, audė įvairiaspalves tautines juosteles. Sukurta 20 eilėraščių ir nupinta 26 tautinės juostelės. Siekiant, jog sukurtos eilės ir nupintos juostos pasiektų kuo daugiau miestiečių, bendradarbiaujant su UAB „JCDecaux Lietuva“, 11 sumaketuotų kūrybinių darbų atspausdinta ir reklamuojama 10-yje Šiaulių miesto maršrutinių autobusų stotelių. Reklaminiuose paviljonuose viešinama 14 moksleivių (iš Jovaro, „Romuvos“, Medelyno, Salduvės, Gytarių progimnazijų bei Šiaulių rajono Bazilionų mokyklos-daugiafunkcinio centro) ir 16 senjorų darbai. Kovo 7 d. 15 val. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) vyks baigiamasis renginys, kurio metu bus pasveikinti kūrėjai.

Su moksleivių kurtomis ir senjorų iliustruotomis eilėmis viešojo transporto stotelėse reklaminiuose paviljonuose kviečiame susipažinti iki kovo 13 d.

1. Tilžės g. 121. Stotelė: Autobusų stoties
Iki vasario 27 d. Emilija Trofimovaitė ir Rosita Šambarauskaitė, Šiaulių „Romuvos“ progimnazija
TĖVYNE, MŪSŲ TU BRANGI

Nuo vasario 28 d. Akvilė Perminaitė, Šiaulių rajono Bazilionų mokykla-daugiafunkcinis centras