Popietė „Gimtoji kalba – žmogaus garbė“

2017 02 23

Minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, vasario 21-ąją „Šaltinėlio“ bibliotekoje Šiaulių Salduvės progimnazijos septintokai susitiko su ŠU humanitarinių mokslų daktaru, docentu Juozu Pabrėža.

Vertinant lietuvių kalbos išskirtinumą ir originalumą, siekiant atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei, Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2017-uosius Lietuvių kalbos kultūros metais. Popietės „Gimtoji kalba – žmogaus garbė“ metu pristatyta lietuvių kalbos, kaip seniausios gyvos indoeuropiečių kalbos, vieta pasaulio kalbų tarpe. Į gimtąją kalbą pažiūrėta kaip į tautos identiteto kertinį akmenį, prisiminta lietuvių kalbos tarmių gausa, unikalumas ir archaiškumas.

Bibliotekoje eksponuojama ir Šiauliuose vykstančioms lietuvių kalbos dienoms skirta spaudinių paroda „Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“.