Kultūrinis vakaras „Tautinis kostiumas – lietuviškumo relikvija“ „Varsos“ bibliotekoje

2017 02 22

Šiaulių miesto savivaldybės viešajai bibliotekai vykdant Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „24/3: spalvotos laisvės dienos“, „Varsos“ filiale organizuotas kultūrinis vakaras „Tautinis kostiumas – lietuviškumo relikvija“.

LR Prezidentės iniciatyva 2017-ieji paskelbti Tautinio kostiumo metais. Prisiminkime Dainų šventes ar renginius, kur ne priverstinai, bet gana sąmoningai dėvimas šis nacionalinis rūbas, ir širdies kertelėje - tarsi šviesiau. Tai įpareigoja ne tik saugoti turimą kultūros paveldą, bet ir kūrybiškai ieškoti naujovių, tikrąsias dvasines vertybes pritaikant šiandienai.

Vasario 16-oji – Lietuvos gimtadienis. Šventiniame renginyje dalyvavo ne tik respublikoje žinomas „Dagilėlio“ kolektyvas (mokytojos Linida Miškūnienė, Nina Gotalskaja, Daiva Kembrienė). Šis berniukų ir jaunuolių choras jau daugelį metų garsina Lietuvos vardą bei pelno tiek respublikinius, tiek tarptautinius apdovanojimus.

Projektiniame bibliotekos renginyje dalyvavo ir mažieji bibliotekos lankytojai, atlikę nuotaikingą kūrinį „Mes – Saulės miesto vaikai“. Be to, skaitytos eilės, rodytos skaidrės apie Lietuvą, nupinta tautinė juostelė.

Tautinis rūbas – tai mūsų, lietuvių, išsibarsčiusių ir po svečias žemes, identiškumo bei bendrumo simbolis. Renginyje prisimintas ir iškilių žmonių, susijusių su šia diena, indėlis į mūsų kultūrinį gyvenimą.

Paruošė Birutė Padvarietienė