Literatūrinis iššūkis pristatytas Lieporių bibliotekoje

2017 02 20

Vasario 17 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale vyko itin jaukus ir šiltas susitikimas su rašytoju, literatūrologu, vertėju Rimantu Kmita. 2016 m. pabaigoje jo išleista knyga „Pietinia kronikas“ iš karto atkreipė ne tik literatūros mėgėjų, bet ir šiauliečių dėmesį. Susitikimo metu kalbėtasi apie šiaulietišką romaną, jaunatvišką ir optimistinį jo tekstą.

Rimantas Kmita, pristatydamas „Pietinia kronikas“, kalbėjo apie tikslą pavaizduoti paauglio išgyvenimus praeito šimtmečio paskutiniame dešimtmetyje ir pavaizduoti istorinį miesto paveikslą, pastelkiant paauglio emocijas ir kasdienes realijas. Autoriaus skaitomos ištraukos, auditorijos klausimai ir replikos, literatūrologų - profesorės Danutės Klumbytės ir lektoriaus Nerijaus Brazausko - išsamūs pasisakymai romanui suteikė dar ryškesnių spalvų ir neskaičiusius knygos motyvavo su ja bent jau susipažinti.

Nejučiomis prabėgo keletas valandų atviro, smagaus ir rimto pokalbio su skaitytojais bei renginyje dalyvavusia buvusia rašytojo mokytoja Loreta Andriuškevičienė. Nusidriekusi eilė prie autografų rodė, kokia svarbi knyga šiauliečiams.

„Dėkoju už fainą renginuką. Linkiu daug skaitytojų ir sakykit, kad mokytųsi skaityti iš „Pietinia kronikų“, - tokį įrašą apie susitikimą paliko pats rašytojas, kurio viešnagė Lieporių bibliotekoje - dovana ir miesto žmonėms, ir bibliotekininkams