Kūrybinės dirbtuvės „Gimiau po Lietuvos medžiu“ Vaikų literatūros skyriuje

2017 02 15

1918-ųjų metų vasario 16 dieną tautos atstovai savo parašais išreiškė valią būti nepriklausoma valstybe – taip buvo atkurtas valstybingumas. Artėjant 100 metų nuo šios svarbios datos, vasario 14 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko pilietinė akcija „Gimiau po Lietuvos medžiu“, kurios metu pradėta gaminti vėliavos spalvų stilizuotus ąžuolo lapelius būsimam lietuvybės medžiui. Iki kitų metų Vasario 16-osios bus padaryta 100 lapelių.

Lopšelio darželio „Voveraitė“ ugdytiniai su auklėtoja Vida atėjo pasiruošę šventei – išmokę eilėraštį apie Lietuvą. Paprastai, vaikams suprantamais žodžiais ir paruošta vaizdine medžiaga buvo kalbama apie mūsų tautos praeitį, valstybės simbolius, gamtą, papročius ir tradicijas. Ikimokyklinio amžiaus vaikams Lietuva – tai namai, šeima ir artimi žmonės, gimtasis miestas ir gimtoji kalba, dainos ir pasakos, šventės. Mylėdami ir brangindami šiuos dalykus jie išreiškia savo meilę tėvynei.

Pasiėmę geltonos, žalios ir raudonos spalvos popieriaus lapus vaikai stengėsi kuo dailiau iškirpti ąžuolo lapelį. Kas pats, kas auklėtos ar bibliotekos darbuotojų padedami užrašė po vieną žodį, kuris asocijuojasi su Lietuva kaip gimtaisiais namais. Renginys vyko Šv. Valentino dieną, tad daugelis vaikų nupiešė dar ir raudoną širdelę – nes jie tikrai myli Lietuvą.

Akcija organizuota vykdant Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos iš dalies finansuojamą projektą „Biblioteka - erdvė kūrybai ir draugystei“.