Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą mūsų bibliotekoje!

2017 02 22

Kviečiame vasario 24 d., penktadienį, 10.00 val. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) rašyti Nacionalinį diktantą. Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Lietuvių kalbos mylėtojai jau dešimtą kartą kviečiami rašyti Nacionalinį diktantą, transliuojamą per LRT radiją. Diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
„Kviečiu visus lietuvių kalbos mylėtojus skirti 45 minutes savo laiko pasitikrinti kalbos žinias. Pirmą kartą diktantas organizuojamas penktadienį. Diktantas nėra egzaminas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba“, – sakė Nacionalinio diktanto vertinimo komisijos pirmininkė, Vilniaus Žemynos gimnazijos Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Aldona Šventickienė.

Mieli šiauliečiai, aktyviai prisijunkite prie visuotinos akcijos, prisidėkite prie lietuviško žodžio puoselėjimo ir atvykite rašyti Nacionalinį diktantą į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrių (Aido g. 27, Šiauliai). Atsakinga darbuotoja - Eugenija Mačiulienė (telef. 8 (41) 55 26 06, el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.).

Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 27 d. svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais). Rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją ir savarankiškai pasitikrinti, kaip Jums sekėsi.