Metų knygos rinkimai 2016 „Aido“ filiale

2017 02 10

Šaltą ir saulėtą vasario 10 d. į biblioteką atskubėjo Dainų progimnazijos 3d klasės mokiniai su savo mokytoja R. Livoniene.Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale vyko Vaikų knygų penketuko pristatymas „Margaspalvė knygų karuselė“. Renginį vedė Gegužių progimnazijos pradinių klasių mokytoja Virginija Miltinienė, jai talkino tos pačios mokyklos 3d ir 4d kl. mokiniai.

Susirinkusieji buvo pasveikinti daina „Labas tau sakau“ ir pakviesti į knygų karuselę, kurią „suko“ Gegužių progimnazijos mokiniai kartu su mokytoja. Pasinaudodama multimedija, mokytoja pristatė knygas, pretenduojančias į Metų knygos 2016 titulą vaikų kategorijoje.

Pirmą karuselės ratą suko Viktorija, pristatydama knygą N. Kovaliovos „Meškis ir žąsis“. Tai paveikslėlių knyga patiems mažiausiems. Viktorija rekomendavo šią knygą perskaityti broliukams ir sesutėms.

Antrą ratą suko Meda ir Justė, pristatydamos knygą G. Morkūno „Traškančios žvaigždės“. Tai knyga, kuri verčia susimąstyti apie karą, taiką, apie vaikų svajones ir norus. Traškančių žvaigždžių garsus mokytoja palygino su šnarančiais knygų lapais. Knyga žavėjo savo viršeliu - visi norėjo jį paliesti.

A. Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos“ pristatė Beata. Į šią knygą sudėtos gražios ir jautrios istorijos, kurių pasakotojai – spalvingi akmenukai. Mokytoja pakvietė vaikus paimti į rankas akmenuką ir patiems išgirsti jo istoriją arba patiems ją sukurti. Akmenukų istoriją pralinksmino vaikų atliekama dainelė „Akmenėliai“, kurią atliko su dūdelėmis.

Didelio susidomėjimo sulaukė J. Baltrušaitytės knyga „Filmukai“, kurią pristatė Viktorija. Tai trumpos pasakos apie draugystę, meilę, gyvenimą. Visi personažai mieli, linksmi ir jaukūs. Viktorijai patiko, kad knygoje pilna užduočių.

Su S. Paltanavičiaus knyga „Maži ežiuko sapnai“ trečiokai keliavo į sapnų pasaulį. Kalbėtasi, kokius sapnus sapnavo mažasis ežiukas, kokius sapnuoja vaikai. Vaikams patiko L. Eitmanytės–Valužienės iliustracijos, spalvotas knygos viršelis.

Renginio pabaigoje vyko linksma viktorina apie rašytojus, apie knygas, pretenduojančias į metų knygos rinkimus. Bibliotekos darbuotojos pakvietė vaikus skaityti ir balsuoti už patikusias knygas.