Senjorų rankdarbių būrelio narės pynė tautines juostas Lietuvai

2017 02 10

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje veikiančio Senjorų rankdarbių būrelio edukaciniai užsiėmimai sausio mėnesį buvo skirti juostų pynimui. Bibliotekai įgyvendinant Vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, ir Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, skirtą Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „24/3: spalvotos laisvės dienos“, moterys, kaip jau buvo ne vieną kartą, noriai įsitraukė į miesto mastu rengiamą akciją.

Apžiūrėjusios bibliotekoje esančias knygas apie lietuvių tautinėms juostoms būdingas spalvas, raštus, jos ėmėsi darbo. Į užsiėmimus senjoros rinkosi dažniau nei įprastai, nes darbas buvo kruopštus, reikalaujantis atidumo ir susikaupimo. Edukaciniams užsiėmimas vadovavo ir juostų pynimo techniką pristatė Šiaulių specialiojo ugdymo centro etikos vyresnioji mokytoja Alma Mineikytė. Iš viso buvo nupintos 26 įvairiaspalvės juostelės.

Projektas „24/3: spalvotos laisvės dienos“ sujungė skirtingų kartų žmones. Senjorų nupintos juostelės buvo panaudotos iliustruojant moksleivių sukurtus eilėraščius apie Tėvynę Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos plakatuose,  kurie vasario 21-kovo 13 d. puoš miesto autobusų stoteles. Moksleivių eilėraščiai ir Senjorų būrelio narių pintos juostos šiuo metu eksponuojami Bibliografijos-informacijos skyriaus (Aido g. 27) parengtoje parodoje „Tau, Lietuva, pinu mintis į raštą ir eiles“.

Pintos juostos ir juostelės tuo pačiu yra neatsiejama lietuvių tautinio kostiumo dalis, o kadangi 2017-ieji yra paskelbti Tautinio kostiumo metais, tai ši moterų veikla gražiai įprasmino šių metų pradžią.

LTK Logotipas2  kulturos ministerij  bibliotekos logo