Susitikimas su skiautinių meistre Maryte Collard

2017 02 10

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje veikiančio Senjorų rankdarbių būrelio užsiėmimams nuolatos ieškoma įdomių, savitumu išsiskiriančių rankdarbių atlikimo technikos būdų ir juos pristatyti gebančių žmonių. Vasario 7 d. į užsiėmimą susitikti su moterimis ir pristatyti savo darbų atvyko žinoma skiautinių meistrė Marytė Collard.

M. Collard – šiaulietė, ilgą laiką gyvenusi JAV, kurios darbai keliauja iš parodos į parodą visame pasaulyje. Skiautinių menu ji susidomėjo dar prieš išvykdama iš Lietuvos, o JAV ji pateko į tikrą rojų skiautinių meistrams. Šioje šalyje vyksta skiautinių festivaliai, rengiama daug parodų, išvystyta ištisa industrija – rankdarbių kūrimui siūloma įvairiausių audinių, dažų, specializuotos įrangos, kompiuterinių programų, rengiami seminarai ir kursai, kur galima mokytis ar tobulinti savo įgūdžius, semtis kūrybingumo. Lietuvoje rankdarbiams reikalingų priemonių rasti pakankamai sunku, tad meistrei tenka jas siųstis iš užsienio.

Į renginį M. Collard atsivežė savo darbų, kuriuos pristatė moterims, ir papasakojo apie jų kūrimą. „Skiautinio siuvimas – tai labai įdomus, kūrybinis procesas, suteikiantis tau daug gerų emocijų. Aš asmeniškai apie kuriamą skiautinį daugiau jaučiu, numanau, negu žinau. Turiu idėją – ją realizuoju gana spontaniškai, pradėjus dirbti viskas tarsi dėliojasi savaime“, - sako apie savo skiautinių kūrimą M. Collard. Kiekvienas menininkės darbas turi savo pavadinimą, yra tam tikros minties, idėjos išraiška. Šie darbai moteris labai sudomino, tiek savo turiniu, tiek kruopščia atlikimo technika, spalvomis, išbaigtumu. Susitikimas praėjo šiltai ir nuoširdžiai bendraujant. Matydama moterų susidomėjimą, meistrė sutiko atvykti dar kartą ir pamokyti jas šio rankdarbių kūrimo meno.

GALERIJA