Lopšelio-darželio „Žibutė“ ikimokyklinukų ekskursija „Šaltinėlyje“

2017 01 23

Sausio 20 dieną Šiaulių miest osavivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio" filiale apsilankė lopšelio-darželio „Žibutė" „Kodėlčiukų" grupės ugdytiniai, lydimi auklėtojų Vilmos Molienės ir Daivos Laurinavičienės. Viešnagės tikslas – ne tik susipažinti su knygelių namais, bet ir įsigyti skaitytojo bilietą.

2017-ųjų rugsėjį šie vaikučiai lankys lopšelio-darželio priešmokyklinukų grupę, kur ypatingas dėmesys bus skiriamas skaitymo skatinimui. Todėl vaikus supažindinome su skaitymo pradžiamoksliui rekomenduojamomis knygelėmis: elementoriais, garsinėmis knygelėmis, didžiosiomis raidėmis ir skiemenimis parašytomis knygelėmis, serija „Aš skaitau", animuotomis knygelėmis, naujausiais bei populiariausiais pirmųjų skaitymų leidiniais.
Skaitymo procesas prasideda nuo raidžių pažinimo. O kad jis būtų kuo žaismingesnis ir įdomesnis, vaikams pristatėme Makso Melmano ir Olego Aleksejevo knygelės „Abėčėlė" animuotą variantą, kurio pagalba, sekant dainelę, galima mokytis abėcėlę.

Garsinis skaitymas vaikams ne tik supažindina juos su supančiu pasauliu, moko jį suprasti, kritiškai vertinti, bet ir lavina mąstymą, atmintį, turtina vaizduotę, žodyną, žadina kūrybiškumą, ugdo dėmesio koncentraciją. Lopšelio-darželio ugdytiniams paskaitėme vieną naujausių knygų - C.Food „Įkyrūs triušiukai", iš kurios vaikai sužinojo kaip dera elgtis su aplinkiniais, kad šalia jų būtų gera gyventi.

GALERIJA