„Spindulio“ bibliotekoje mokiniai dalyvavo parodos pristatyme ir viktorinoje

2017 01 24

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale sausio 2 – vasario 2 dienomis veikia literatūros paroda vaikams „V. Račickas: žaismingais žodžiais prakalbinantis kiekvieną vaiką“, skirta paminėti rašytojo Vytauto Račicko 65 metų jubiliejų. Vasario 19 dieną į šios parodos pristatymą buvo pakviesti Šiaulių Vinco Kudirkos 3 klasės mokiniai (mokytoja Asta Karpiuvienė).

Mokiniams buvo papasakota apie vaikų mylimą rašytoją Vytautą Račicką, jo tiek mažų, tiek didelių pamėgtas knygas. Vaikai galėjo „pamatyti“ ir „išgirsti“ patį rašytoją – bibliotekoje visi pasižiūrėjome vaizdo įrašą, kuriame Vytautas Račickas skaito linksmas istorijas iš savo knygos „Gyveno kartą Lukošiukas“.

Po rašytojo žaismingų žodžių, linksmai nusiteikę perėjome prie kitos renginio dalies – viktorinos. Kiekvienas mokinys individualiai galėjo patikrinti savo žinias apie rašytojo Vytauto Račicko gyvenimą ir kūrybą. Puikiai sekėsi šešiems mokiniams – jie į visus viktorinos klausimus atsakė teisingai.

Pabaigoje vaikai buvo pakviesti apžiūrėti vaikų skyriuje eksponuojamą parodą apie Vytautą Račicką. Mokinius ypač sudomino spalvingos, akį traukiančios knygelės ir žaismingi rašytojo žodžiai – puikų Vytauto Račicko humoro jausmą vaikai pastebėjo ir vartydami bei skaitydami rašytojo išleistus „Vaikų anekdotus“.