„Spindulio“ bibliotekoje edukacinis renginys „Skaitome Vytauto Račicko knygeles ir kuriame“

2017 01 24

Sausio 18 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialą rinkosi Šiaulių l/d „Coliukė“ auklėtiniai „Bildukai“, lydimi auklėtojos Astos Urbonės. Vaikams buvo pristatytos linksmos rašytojo Vytauto Račicko knygelės, daugiausia dėmesio skiriant knygai „Kiekvienas turi savo nosį“ ir joje esantiems kūrinėliams: „Kiekvienas turi savo nosį“, „Pati gražiausia šukuosena“, Kam reikalinga kepurė“, „Pilvas yra pilvas“.

Skaitydami šią knygą, su mažaisiais renginio dalyviais bandėme išsiaiškinti, kam žmogui reikalinga kepurė. Vieni spėliojo, kad kepurė reikalinga apsaugoti galvą nuo saulės, kiti – kad nenušaltų ausys ar nesnigtų ant galvos. O perskaitę linksmą kūrinėlį sužinojome ir daugiau linksmų, netikėtų kepurės panaudojimo būdų.

Antrojoje renginio dalyje vaikai buvo pakviesti pasigaminti kepurėles iš popieriaus. Origamio būdu lankstėme kepurėles, kurias vėliau mažieji gražiai, išradingai dekoravo įvairiais raštais, gėlytėmis, pasakų ar filmų herojais... Ši veikla vaikams buvo labai įdomi, ne vienas teigė namuose pasigamins ir daugiau kepurėlių ne tik sau, bet ir kitiems šeimos nariams.