Vaikų literatūros skyriuje renginys, skirtas metų knygos rinkimams

2017 01 20

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje sausio 18 d. vyko metų knygos rinkimams skirtas pirmasis renginys „Piešinėliais apie knygą“, į kurį susirinko Gegužių progimnazijos pirmos klases moksleiviai, lydimi auklėtojos Aušros Didžgalvienės.

Vaikus sudominti knygelėmis galima įvairiausiais būdai. Projekto idėja, renkant 2016 m. lietuvių literatūros knygų vaikams „penketuką“, buvo vaikus sudominti per kūrybos prizmę, t.y. mirioramos pagalba. Knygų skaitymas gali virsti kūrybinėmis dirbtuvėmis, kuriose vyksta įvairiapusė edukacija: ugdomi bendravimo, skaitymo įgūdžiai, turtinamas žodynas, intelektas, vaizduotė, mąstymas. Taigi, susirinkusiesiems buvo pristatytas 2016 m. lietuvių literatūros knygų vaikams „penketukas“, papasakota, koks kūrybinis darbas jų laukia ir kas yra miriorama.

Moksleiviai pasirinko N. Kovaliovos knygelę „Meškis ir žąsis“. Bibliotekos darbuotojai perskaičius šią knygą, vaikai kibo į darbą - ant popieriaus lapų piešė perskaitytos knygos iliustracijas, veikėjus. Šie vaikų piešiniai virs judančių vaizdų filmu – miriorama, kurią bus galima pamatyti antrojo renginio metu. Vaikai galės susitikti su savo bendraamžiais ir kūrybingai išreikšti savo nuomonę apie perskaitytas lietuvių autorių knygeles.
Tikimės, kad šis neįprastas knygų pristatymas paskatins vaikus labiau domėtis lietuvių rašytojų kūryba.