Tautodailininkės A. Steponavičienės karpinių pasakojimai Lieporių bibliotekoje

2017 01 16

Į tautodailininkės Angelės Steponavičienės karpinių parodą „Gamtos dovanos“ Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale susirinko Lieporių bendruomenės žmonės, Rasos progimnazijos mokytojai ir moksleiviai, kaimynės ir draugės. Pristatydama karpinius, autorė teigė, kad jos karpiniuose galima pamatyti visą ką gamtoje matome: žolę, medį, paukščius. Dažnas jos darbų motyvas-knyga.

Ponia Angelė atviravo, kad ji labai mėgsta natūralias medžiagas: akmenukus, liną. Už popierinių užuolaidėlių ir kampelio formos servetėlių karpymą ir tradicijų tąsą – A. Steponavičienei suteiktas tautinio paveldo sertifikatas.

Pasidžiaugę karpiniais, parodos dalyviai panoro patys iškarpyti snaiges, servetėles. Su autorės pagalba sukurti eskizai palengva virto karpiniais. Angelė negailėjo patarimų, parodė, kaip patogiau laikyti popierių ir įrankius. Net ir prie arbatos puodelio dalintasi savo sukurtais pirmaisiais karpiniais. Kas žino, gal parodoje gimė naujos idėjos laisvalaikio praleidimui ar kūrybai?