Europos savanorių tarnybai jau 20 metų. Renginių įsivertinimo susitikimas

2016 12 20

Europos savanorių tarnybai (EST) 2016 metais sukako 20 metų. EST jauniems žmonėms suteikia galimybę savanoriauti užsienyje, savo veikla prisidėti prie svarbių problemų sprendimo – būti solidariems su pabėgėliais ir migrantais, veikti aplinkosaugos srityje, organizuoti veiklas vaikams ar seneliams, prisidėti prie nevyriausybinių organizacijų veiklos, kultūrinių renginių organizavimo. Gruodžio 15-16 d. Trakuose vyko Europos savanorių tarnybos 20-mečio renginių Lietuvoje įsivertinimo susitikimas, kurį organizavo Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra.

Susitikimo tikslas – pristatyti ir įvertinti 2016 metais organizuotų EST 20-mečio renginių Lietuvoje rezultatus. Dalyvavo Akmenės, Druskininkų, Elektrėnų, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Molėtų, Telšių, Rietavo, Visagino, Zarasų savivaldybių atstovai, kurie pristatė vizualią prezentaciją apie vykusius EST renginius savo rajone. Kaip Šiaulių miestas šventė sukaktį, apie savanorystės patirtį Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje susitikime informaciją pateikė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rima Matulevičiūtė. EST 20-mečiui pažymėti Šiaulių Didždvario gimnazija parodoje ,,Ką veiki?‘‘ organizavo konferenciją ,,Aš – savanoris. Mitai ir tikrovė‘‘, masinį bėgimą už savanorystę. Konferencijoje dalyvavo apie 80 dalyvių, atkreiptas dėmesys į savanorystės svarbą visuomenei. Atsirado ,,Savanorystės alėja‘‘, kuri bus organizuojama ir kitais metais. 

Susitikimo metu buvo aptartas ir įvertintas vykusių renginių poveikis bendruomenėms, savanorius priimančioms įstaigoms, skirta laiko asmeniniam ambasadorių tobulėjimui, pasidalinta mintimis ir idėjomis apie EST ateitį. Buvo puiki proga įsivertinti, ką nuveikėme, pristatyti pasiekimus ir pasidalinti kilusiais iššūkiais.

1871 regular logo est

GALERIJA