Virtuali paroda apie Prezidentą Kazį Grinių

2016 12 23

2016 m. gruodžio 17 d. sukanko 150 metų, kai gimė parlamentinės demokratijos Lietuvoje kūrėjas ir veikėjas, Steigiamojo ir I, II, III Seimų narys, krikščionių demokratų ir valstiečių liaudininkų koalicinės vyriausybės Ministras Pirmininkas, trečiasis Lietuvos Respublikos Prezidentas Kazys Grinius (1866–1950). Šia proga Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda „Kazys Grinius – gydytojas, švietėjas, Ministras Pirmininkas ir Prezidentas“.

Parodoje supažindinama su K. Griniaus visuomeninės veiklos ir asmeninio gyvenimo momentai, biografijos faktais, nuopelnais, paraštomis knygomis. PArodoje eksponuojami rankraščiai, dokumentai, leidiniai ir straipsniai apie Prezidentą, taip pat istoriko Artūro Svarausko specialiai šiai parodai parengtas straipsnis „Kazys Grinius nepriklausomos Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) politiniame gyvenime“, visuomenės veikėjų atsiliepimai, garso ir vaizdo įrašai.

Virtualios parodos autorius – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento kultūrinės veiklos vadybininkas vyriausiasis bibliotekininkas Darius Gudelis. Plakato autorius dailininkas Jokūbas Zovė.

Kviečiame aplankyti Virtualios parodos svetainę adresu: http://parodos.lnb.lt/exhibits/show/kazys-grinius