Respublikinio konkurso darbai - „Varsos“ bibliotekoje

2016 12 28

Iš dvylikos miestų bei rajonų ikimokyklinių įstaigų auklėtojų ir mamų gamintos lėlės (jų yra apie 90) eksponuojamos „Varsos“ bibliotekoje. Konkursinį projektą paruošė Šiaulių miesto „Salduvės“ darželio direktorė Nijolė Korsakienė, kvietusi į biblioteką per 70 dalyvių. Čia atvežtos siūtos, megztos, veltos, medžio ar stiklo gamybos įvairios lėlės. Vaizdiniame žemėlapyje „atspindėtas“ jų kelias į Šiaulius.

Konkurso laureatų apdovanojimo renginyje dalyvavo Šiaulių miesto Švietimo skyriaus vyr. specialistės R. Biknienė ir L. Katilienė. Vertinimo komisija sudaryta iš mikrorajono bendruomenės atstovų: Salduvės progimnazijos dailės mokytoja D. Dambrauskienė, vyr. bibliotekininkė B. Padvarietienė, pedagogės - R. Baliutienė (pirmininkė), D. Seirackienė, G. Kriaučiūnienė, S. Gajauskienė. Atsižvelgta ir į vaikų nuomonę,- darželinukė Merita išrinko jai labiausiai patikusią lėlę „Snieginukę“, gavusią apdovanojimą už išskirtinumą (plačiau - žr. „Šiaulių kraštas“, 2016m. gruodžio 23 d.). Renginio fotografas - G. Baranauskas.

Kūrybiškumo, modernumo bei originalumo kriterijus atitiko lėlė „Spalvinukė“ (Telšiai, „Eglutės“ darželis). Prizas už funkcionalumą skirtas lėlei Ievai („Salduvės“ darželis). Tarp nominantų buvo ir „Drevinukas“ iš Telšių, ir šiaulietės tautodailininkės A. Liaudanskienės darbai. Daugelį sužavėjo Medinė ožkytė - Lietuvos lėlių teatro konkurso „Molinuko teatras“ absoliuti laureatė. Tai panevėžietės L. Davainytės vienas iš 7 atvežtų jos darbų. Svečio teisėmis renginyje dalyvavo I. Pelanienė, pristačiusi savo tėčio prieš daugelį dešimtmečių pagamintą besivartantį „medinuką“.

2016-ieji, kaip žinia, - Bibliotekų ir Bendruomenių metai. Renginio metu buvo galima dar kartą pamatyti Lieporių filialo darbuotojos Ilonos Mockienės nunertą žaismingąją „Ropę“.

Konkursinių darbų paroda „Varsos“ bibliotekoje (Vilniaus g. 38 D) veiks iki 2017 m. sausio 10 d.

GALERIJA