Kalėdinė popietė su Diana Martinaitiene

2016 12 23

Gruodis – tai mėnuo, kuomet šviesiau ir linksmiau tiek viduje, tiek už lango. Pradedame gyventi artėjančių švenčių šurmuliu. Gruodžio 20-ąją artėjančių švenčių nuotaika dalinosi ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje veikiančio Senjorų rankdarbių būrelio narės.

Kiekvieną kartą savo fantazija ir išradingumu stebinančios moterys padėjo renginiui papuošti bibliotekos aplinką: veikė jų kalėdinių kompozicijų ir rankdarbių paroda, ant stalo puikavosi dr. Irenos Burneckienės iš gamtinių medžiagų sukurta originali kalėdinė eglutė.

Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Aktyvus ir kultūringas senjoras bibliotekoje“, į šventinį susitikimą buvo pakviesta Šiaulių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai, etnomuzikologė Diana Martinaitienė. Ji susirinkusiems papasakojo apie senąsias lietuvių Kūčių ir Kalėdų tradicijas. Renginį D. Martinaitienė pradėjo kalėdine daina, kurią atliko skambindama kanklėmis. Ji kalbėjo apie tokių dainų kilmę ir ypatumus. Kadangi didžiosios žiemos šventės yra stebuklų ir paslapčių metas, žinoma, buvo kalbama ir apie būrimo, ateities spėjimo būdus. Pasak D. Martinaitienės, kai kurie iš jų mums atrodytų netgi bauginantys, pavyzdžiui, degant žvakei žiūrėti į žmogaus šešėlį ir spėti, ar jam ateinančiais metais lemta gyventi, ar mirti. Etnologė pasakojo, kad senovėje žmonės į gyvenimo reiškinius žiūrėjo ramiau ir pragmatiškiau. Senjorų rankdarbių būrelio moterys ir pačios pasakojo apie savo asmenines patirtis, kaip Kūčios ir šv. Kalėdos seniau būdavo švenčiamos jų krašte, prisiminė savo išbandytus būrimus ir su jais susijusius įvairius nutikimus.

Jaukus ir nuoširdus bendravimas tęsėsi prie vaišių stalo, buvo prisiminta per metus vykdyta veikla, pademonstruotos edukacinių užsiėmimų, išvykų nuotraukos.

O kokios gi šventės būtų be dovanų ir gražių palinkėjimų? Jų renginio metu taip pat netrūko.

KT logo