,,Smėlio ir Kalėdinių spalvų terapija‘‘ Vaikų literatūros skyriuje

2016 12 14

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje gruodžio 13 d. rytmetį apsilankė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Karolina Jasiukevičiūtė, kurios pristatė smėlio ir šviesos spalvų staliukus bei šviečiančius molbertus. Į renginį susirinko mamyčių klubo „Skaitanti mama“ projekto „Didelis mažųjų skaitytojų pasaulis“ dalyvės su savo mažaisiais, taip pat lopšelio darželio „Kūlverstukas“ „Tulpės“ grupės auklėtiniai.

„Smėlio terapija“ – piešimas smėliu ar manų kruopomis ant šviečiančių staliukų. Jie nedideli, skirti laisvalaikio žaidimui, dailės kūrybiškumui ugdyti ir relaksacijai. Staliukas gali skleisti įvairių spalvų šviesą bei turi automatines spalvų kaitos programas. Vaikai, pasitelkdami savo fantaziją, patys piešė ant staliukų mentelėmis, kūrė raštus ant smėlio specialiomis šukomis, darė įspaudus savo delnais, dekoravo kubeliais. Vaikams buvo malonu liesti smėlį, matyti jį byrantį tarp pirštų. Renginio dalyviai galėjo piešti ant molbertų guašu, o spalvų valdymo blokelio pagalba —pasirinkti apšvietimo spalvą ir taip sukurti patį nuostabiausią vaizdą. Šis smagus užsiėmimas įtraukė ne tik mažuosius bibliotekos lankytojus, bet ir mamytes, auklėtojas.

Pasisėmę gerų emocijų renginio dalyviai džiaugėsi neįprasta, maloniai nuteikiančia, atpalaiduojančia smėlio ir šviesos terapija.

Dėkojame Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojoms už suteiktą galimybę pajusti kūrybinį džiaugsmą.

zoomed mamyciu klubo logotipaszoomed logo