Baigiamoji projekto „Bibliotekos pažangai 2“ konferencija

2016 12 13

Gruodžio 8 d. bibliotekos specialistė projektinei veiklai Kristina Mikliuvienė dalyvavo baigiamojoje projekto „Bibliotekos pažangai 2“ konferencijoje Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Šio projekto lėšomis Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka vykdė projektą „Komiksų erdvė bibliotekoje“.

Į baigiamąją projekto „Bibliotekos pažangai 2“ konferenciją Nacionalinėje bibliotekoje susirinkusius pasveikino robotas Zoras, kuris, galima teigti, buvo inovatyvių, išmanių informacinių technologijų ir modernių sukurtų paslaugų simbolis.

Ne vienas konferencijos kalbėtojas pažymėjo, kaip per trejus projekto „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinimo metus keitėsi šalies viešosios bibliotekos ir jų svarba bendruomenėms, o svečiai iš užsienio bibliotekų pasidalijo savo gerosiomis patirtimis. Susirinkusiems taip pat buvo pristatyta unikali, naujų technologijų pritaikymu pagrįsta virtualiosios realybės paslauga „Laiko portalas“.

Pasak „Bibliotekos pažangai 2“ vadovo Eugenijaus Stratilatovo, šis pažangos projektas tapo geru katalizatoriumi ir paskatins bibliotekas toliau vystytis, prisitaikyti prie besikeičiančios visuomenės poreikių net ir projektui pasibaigus.

Šiandien bibliotekos – jau ne tik žinių kaupimo centrai ir knygų saugyklos. Jose nuolat ir sistemingai vyksta įvairiopa veikla: kūrybinės dirbtuvės ir susitikimai, filmų, komiksų, muzikos įrašų kūrimo, programavimo, inžinierinių gebėjimų lavinimo, robotikos pamokos. Čia organizuojami įvairaus tipo mokymai ir tobulinimo kursai moksleiviams, suaugusiesiems bei senjorams.

Projekto vykdymo laikotarpiu 37 bibliotekose surengtuose mokymuose dalyvavo per 13 tūkst. žmonių, kurie įgijo naujų įgūdžių informacinių ir ryšių technologijų, profesijos, verslumo, kūrybinių industrijų srityse. Edukacinėse veiklose per pastaruosius dvejus metus dalyvavo daugiau kaip 20 tūkst. lankytojų. Įgyvendinant projektą „Bibliotekos pažangai 2“, bibliotekose buvo surengta apie 1190 renginių; tai ir naujų paslaugų pristatymai, parodos, ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės, protų mūšiai, konkursai, susitikimai su žmonėmis, filmų peržiūros ir pan. Minėtuose renginiuose apsilankė daugiau nei 40 tūkst. žmonių.

Projektą „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinančios 45 viešosios bibliotekos per 2015–2016 m. sugebėjo pritraukti paramos ir papildomo finansavimo, kurių bendra vertė viršijo 380 tūkst. eurų. Nors pagrindiniai bibliotekų partneriai išlieka viešasis sektorius ir savivaldybės, net 25 bibliotekos per porą metų iš privačiojo sektoriaus sugebėjo pritraukti apie 54 tūkst. eurų ir užmegzti bendradarbiavimą su verslo sektoriumi.

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka gavo padėką už nuoširdų bendradarbiavimą įgyvendinant Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektą „Bibliotekos pažangai 2“, bendruomenei reikšmingų kokybiškų paslaugų kūrimą.

Parengta pagal LNB inf.

GALERIJA