Reginos Balsaitienės kryželiu siuvinėtų paveikslų parodos pristatymas „Spindulio“ filiale

2016 12 13

Lapkričio 10 – gruodžio 14 dienomis Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale veikia autorinė šiaulietės Reginos Balsaitienės kryželiu siuvinėtų paveikslų paroda. Gruodžio 12 dieną bibliotekoje vyko šios parodos pristatymas, susitikimas su darbų autore.

Autorė rankdarbius pamilo jau nuo vaikystės: būdama 6 metų pradėjo nerti vąšeliu, o 3 klasėje jau kitus vaikus mokė, kaip tai reikia daryti. Laikui bėgant potraukis rankdarbiams niekur nedingo, o atvirkščiai, tik stiprėjo. Menininkė stengiasi išbandyti vis naujas rankdarbių rūšis, skirtingas darbų technikas: be mezgimo, nėrimo, siuvimo, ji užsiima ir dekupažu, papjė mašė ir kt. dekoravimo būdais. O viena mėgstamiausių jos veiklų – senų baldų restauravimas.

Parodos autorė niekada nemanė, kad teks užsiimti siuvinėjimu kryželiu, nes su adata, kaip ji sako, nelabai draugavo. Tačiau prieš kelis metus menininkę sužavėjo pamatytas paveikslėlis ir ji panoro jį išsisiuvinėti. Nuo to viskas ir prasidėjo... Taip gimė vis daugiau ir daugiau siuvinėtų, širdžiai mielų paveikslų, kurie džiugina ne tik pačią autorę, draugus, bet ir visus parodos lankytojus.