Fotografijų parodos „Ieškojimai“ pristatymas

2016 12 09

Gruodžio 7 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale atidaryta projekto „Tylos kalba: integruota kūrybinė edukacija klausos negalią turintiems“ dalyvių fotografijų paroda „Ieškojimai“. Ši paroda – tai tylos pasaulyje gyvenančių projekto dalyvių kalba fotografijomis, kur vieni ieško tobulo kadro, kiti – savo stiliaus, dar kiti ieško savęs ar net savojo kelio. Parodą pristatydamas fotomenininkas Vilmantas Dambrauskas pasidžiaugė nauja patirtimi ir galimybe pasidalinti savo žiniomis.

Projekto sumanytojai prisipažino, kad projektas buvo didžiulis iššūkis ir dėl kalbos barjero, ir dėl kilusio nerimo, kad kurtieji yra nelinkę į savo bendruomenę įsileisti girdinčiuosius – reikia užsitarnauti jų pasitikėjimą. Pusmetį vykdytos veiklos, jų rezultatai prisidėjo prie to, jog žmonėms su klausos negalia Šiauliuose miesto bibliotekoje atsirado draugiška erdvė. Tikimės, kad ir miesto viešoje kultūrinėje erdvėje atsiras daugiau kultūrinių renginių, verčiamų į gestų kalbą. Ir pati Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenė tapo žymiai tolerantiškesnė, atviresnė ir laisvesnė šių bibliotekos lankytojų atžvilgiu. Suteikus darbuotojams žinių ir informacijos apie šią kalbinę ir kultūrinę mažumą, sumažėjo nežinojimas ir dėl nežinojimo kylančios baimės, atsirado supratimas ir noras bendrauti su klausos negalią turinčiais.

Nuoširdžiai dėkojame Šiaulių apskrities gestų kalbos vertėjų centro darbuotojoms Gintei Vaitkuvienei, Violetai Grygienei, Aušrai Tarakevičiūtei, Kristinai Makarauskaitei, Alicijai Bogdanovič, Editai Garnytei, Gretai Naujokaitei, Ingridai Klimkienei už suteiktas gestų kalbos vertimo paslaugas projekto vykdymo metu.

Paroda „Ieškojimai“ veiks iki gruodžio 30 d. Kviečiame aplankyti.

Projektas iš dalies finansuotas LR Kultūros ministerijos.

kulturos ministerij