Senjoros kūrė dekoracijas Kalėdoms

2016 12 09

2016 m. gruodžio 6 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko Senjorų rankdarbių būrelio užsiėmimas „Interjero dekoracijos Kalėdoms“. Šio užsiėmimo metu buvo pradėta ruoštis artėjančioms didžiosioms žiemos šventėms. Senjoros darė kalėdines puokštes ir kompozicijas. Užsiėmimą organizavo dr. Irena Burneckienė ir menininkas Sigitas Burneckis.

Jie iš anksto buvo pasiruošę floristines medžiagas ir „paruoštukus“: įvairių šakelių, iš jų nupintų pagrindų vainikams, sausų gėlių, papuošalų ir pan. Pirmiausia moterys buvo supažindintos su kalėdinių floristinių kompozicijų komponavimo principais. Po to kiekviena užsiėmimo dalyvė pasirinko reikalingas medžiagas ir užvirė darbas. Savo darbuose moterys perteikė švenčių laukimo nuotaiką. Juose įpintos ne tik natūralios gamtinės medžiagos – džiovintų gėlių žiedeliai, uogos, įvairios šakelės, aguonų galvutės, bet ir įvairiaspalviai kaspinėliai, siūlai, žėrintys rutuliukai, sumaniai įkomponuoti kalėdiniai žaisliukai, popieriniai angelėliai... Papuošimus moterys tvirtino naudodamos karštus klijus. Užsiėmimo dalyvės parengė savo darytų darbų parodą ir šios kūrybinės kompozicijos puoš biblioteką advento laikotarpiu.

Tai dar vienas renginys vykdant projektą „Aktyvus ir kultūringas senjoras bibliotekoje“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

zoomed logoiqqr5b16