Susitikimas su Rūta Vanagaite

2016 12 07

Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Aktyvus ir kultūringas senjoras bibliotekoje“, 2016 m. gruodžio 1 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko ilgai lauktas susitikimas su teatrologe, visuomenės veikėja, knygų „Pareigos metas“, „Ne bobų vasara“, „Mūsiškiai“, „JIS“ autore Rūta Vanagaite.

Jos naujausia knyga „JIS“ knygynuose pasirodė visiškai neseniai, todėl susitikimo metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas šiai knygai, nors visos autorės knygos yra labai populiarios ir skaitomos. Knygoje „JIS“ R. Vanagaitė dalijasi savo gyvenimiška patirtimi siekdama, kad skaitytojos geriau suprastų savo gyvenimo vyrus – tėvus, brolius, mylimuosius ir sūnus. Ši knyga pagrįsta atvirais pokalbiais su vyrais, žymių psichologų tekstais ir autorės įžvalgomis. Pristatydama knygą viešnia nevengė pašmaikštauti, nuotaikingai bendravo su gausiai susirinkusiais lankytojais. Kaip sakė autorė, jeigu prieš trisdešimt metų ji būtų žinojusi tai, ką žino dabar, galbūt jos gyvenimas būtų susiklostęs visiškai kitaip. Ji išreiškė viltį, kad knyga padės jaunoms moterims išvengti gyvenimiškų klaidų.

Lankytojai viešniai turėjo daug klausimų, domėjosi ne tik naujausia, bet ir kitomis jos knygomis. Buvo kalbama apie daug diskusijų sukėlusią knygą „Mūsiškiai“. Paprašyta papasakoti apie neseniai už šią knygą gautą apdovanojimą, R. Vanagaitė papasakojo, kaip ji lapkričio mėnesį lankėsi JAV, kur Niujorke jai buvo įteiktas Simono Wiesenthalio centro įsteigtas apdovanojimas už drąsą.

Pašmaikštaudama autorė pasakojo apie ateities planus, dalino autografus gausiam gerbėjų ratui, vėliau su Senjorų rankdarbių būrelio narėmis bendravo prie puodelio arbatos, pasirašė bibliotekos Svečių knygoje.

Renginyje dalyvavo „Pegaso“ knygyno atstovės, iš kurių buvo galima įsigyti autorės knygų.

LTK Logotipas2iqqr5b16

 

GALERIJA