Senjoros išbandė muzikos terapiją

2016 12 06

Lapkričio 29 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje vykusiame Senjorų rankdarbių būrelio užsiėmime svečiavosi Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytoja, renginių vedėja Raimonda Sližienė, kuri kalbėjosi su moterimis apie muzikos terapiją.

Šiuolaikiniame gyvenime, skubėjime, rūpesčiuose tinkamai parinkta muzika padeda žmogui stabtelėti, pamąstyti, atsipalaiduoti. Priklausomai nuo to, koks muzikos kūrinys pasirenkamas, jos poveikis būna skirtingas: ji gali sukelti romantiškus, svajingus jausmus, nuskraidinti į prisiminimus, priversti žmogų šyptelėti, pajusti džiugesį, pakylėti.

Į susitikimą mokytoja atsivežė įspūdingą retro stiliaus muzikinį aparatą, per kurį galima klausytis tiek senoviškų plokštelių, tiek ir šiuolaikinių kompaktinių diskų. Užsiėmimo metu buvo klausomasi Ellos Fitzgerald, Louis Armstrong, Erik Satie, Yves Montand ir kitų įžymių pasaulio dainininkų atliekamų kūrinių. Romantiškai nuteikė įrašas, kuriame skambant Frederiko Šopeno muzikai buvo skaitomi Žorž Sand laiškai. Nereikia mokėti prancūzų kalbos, kad suprastum, jog juose kalbama apie įsimylėjusių žmonių jausmus. Pabaigai R. Sližienė pasiūlė pasiklausyti aktoriaus Gintaro Mikalausko skaitomų muzikinių R. Skučaitės pasakų. Šie be galo gražūs, subtilūs kūriniai su nepaprastai tiksliai parinkta muzika sujaudino moteris ir labai tiko prasidėjusio Advento nuotaikai.

Šis susitikimas nepaliko abejingų, atsisveikinant moterys viešniai įteikė savo rankomis darytų dovanėlių.

Šis užsiėmimas surengtas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Aktyvus ir kultūringas senjoras bibliotekoje“, kurį šiemet įgyvendina Bibliografijos-informacijos skyrius.

zoomed logo