„Knygų Kalėdos“ Šiauliuose: šiauliečiai tapo knygos viršelio dalimi!

2016 12 05

Gruodžio 3 d. jau trečius metus iš eilės Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Šiaulių turizmo ir informacijos centru, dalyvavo mugėje „Kelionių ir saldumynų Kalėdos“, visi šiauliečiai bei miesto svečiai buvo kviečiami prisijungti prie akcijos „Knygų Kalėdos“ ir padovanoti bibliotekai naujų knygų.

Tradiciniai skaitymai su bibliotekos bičiuliais

Biblioteka tradiciškai kvietė bibliotekos bičiulius dalyvauti šventėje ir skaityti ištraukas iš žymių ir įkvepiančių literatūros kūrinių apie gyvenimą, knygas, keliones, saldumynus ir, žinoma, Kalėdas. Šiemet skaitymus vedė Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Viktorija Krivickaitė. Skaitymuse dalyvavo „Šaltinėlio“ filialo skaitovai – Benediktas Jonas Lebedis ir Agnė Jusiūtė, „Varsos“ filialo skaitovai – Armandas Ozolas ir Ona Staškuvienė, Rėkyvos filialo skaitovės – Fausta Rožnytė ir Jurga Mikelionienė, Vaikų literatūros skaitovė – Austėja Griniūtė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus skaitovė – Aleksandra Vaitkaitienė, Lieporių filialo skaitovė – Modesta Mikutienė ir „Spindulio“ filialo skaitovės – Jurgita Januševičiūtė-Taralė ir Sandra Saukaitytė. Skaitovai apdovanoti Bibliografijos-informacijos skyriaus senjorų rankdarbių būrelio pagamintais knygų skirtukais.

Šiauliečiai tapo knygos viršelio dalimi

Mugės „Kelionių ir saldumynų Kalėdos“ lankytojus biblioteka pakvietė atlikti „Literatūrinį testą“ ir išsiaiškinti, kokias knygas vertėtų perskaityti artimiausiu metu. Tarp knygų rekomendacijų buvo galima rasti tiek klasikos, tiek šiuolaikiškų naujų literatūros kūrinių. Mažieji mugės lankytojai buvo kviečiami išbandyti linksmą žaidimą „Gudručio kauliukas“ ir išmėginti savo jėgas atliekant įvairias, net 6 skirtingų sričių, užduotis. Už kiekvieną atiktą užduotį vaikai gavo saldžius prizus. Bibliotekos bičiuliai ir miesto svečiai taip pat galėjo nusifotografuoti prie originalaus Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Knygų Kalėdų“ stendo – kiekvienas galėjo tapti knygos viršelio dalimi! Ši nauja ir itin populiari atrakcija sulaukė didelio jaunų šeimų su vaikučiais dėmesio. Visus atkeliavusius prie bibliotekos palapinės, kaip ir kasmet, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka vaišino karšta arbata ir gera nuotaika.

„Knygų Kalėdų“ akcija tęsis iki sausio 6 dienos

Visus knygų bičiulius – bibliotekos lankytojus, knygų mylėtojus, leidyklas, knygynus, visuomenines organizacijas, verslo organizacijas, valstybės ir savivaldybių įstaigas, ambasadas – Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia nelikti abejingiems, jungtis prie akcijos ir pradžiuginti bibliotekos skaitytojus nauja vertinga literatūra. „Knygų Kalėdų“ akcija tęsis iki sausio 6 d., tad iki to laiko bibliotekai dar galima padovanoti naujų knygų.

Naujų knygų bibliotekai galima padovanoti tiesiogiai pristatant į šiuos bibliotekos padalinius: Skaitytojų aptarnavimo skyrių (Aido g. 27) , Vaikų literatūros skyrių (Gvazdikų takas 8), Lieporių filialą (Tilžės g. 36), „Aido“ filialą (Aido g. 27), „Saulės filialą (K. Korsako g. 10), Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7), „Varsos“ filialą (Vilniaus g. 38D), „Šaltinėlio“ filialą (Trakų 20A) ir „Spindulio“ filialą (Spindulio g. 5).

Biblioteka dėkoja „Knygų Kalėdų“ partneriams ir bičiuliams

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka už sukurtą „Knygų Kalėdų“ knygų skirtuką-reklaminę skrajutę dėkoja komiksų kūrėjai Miglei Anušauskaitei, už reklaminės informacijos platinimą – informaciniam rėmėjui - dienraščiui „Šiaulių kraštas“, už karštą, gardžią arbatą – „Vilona“ - UAB „Lietuviški patiekalai“, už nepaprastai šiltą ir jaukų garsinių skaitymų vedimą ir šventės apipavidalinimą – fėjai aktorei Viktorijai Krivickaitei, už galimybę dalyvauti mugėje „Kelionių ir saldumynų Kalėdos“ – Šiaulių turizmo informacijos centrui, už žaismingus ir žavius bibliotekos linksmuosius žvėrelius – savanoriškai padėjusiems Editai Labanovaitei ir Liudui Matusevičiui, už puikias fotografijas - Dianai Vilkinaitei ir Ilonai Mockienei, ir visiems dalyviams, kūrusiems šventinę „Knygų Kalėdų“ nuotaiką ir bibliotekai padovanojusiems naujų knygų!

Nuotraukų autoriai - Diana Vilkinaitė ir Ilona Mockienė

12189663 933600180055206 1054931543002151763 n

GALERIJA