Meno terapijos užsiėmimas „Šerkšno pėdos“ Vaikų literatūros skyriuje

2016 12 01

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vykdomo projekto „Didelis mažųjų skaitytojų pasaulis“ dalyviai lapkričio 29 d. rinkosi į dailės terapijos užsiėmimą „Šerkšno pėdos“. Artėjant gražiausioms metų šventėms, iškritus pirmam tikram sniegui, pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės, nuo rūpesčių, daugiau laiko skirti sau ir pasisėmus energijos, teigiamų emocijų, visas jėgas skirti šeimai. 

Kiekvienas žmogus yra menininkas, o tapyba, piešimas, lipdymas yra saviraiškos forma ir komunikacijos būdai. Meno terapija – tai spontaniškas dalyvavimas kūrybos procese įvairiomis dailės priemonėmis ir technikomis, siekiant pažinti save, patirti saviraiškos ir bendravimo džiaugsmą. 

Užsiėmimo pradžioje, Šiaulių miesto Profesinio rengimo centro dailės mokytoja Loreta Vernienė pristatė ir aptarė dailės terapijos seanso eigą. Prie stalų su paruoštomis priemonėmis įsitaisiusios mamos su mažyliais dideliuose lapuose bandė spalvomis išlieti savo gyvenimo potyrius ir emocijas. Dailės dėstytoja skatino prisiminti savo vaikystę, sėkmių ir nevilčių periodus, sugrįžti į savo vaikų amžių. Spalvotais pieštukais, kreidelėmis mamoms piešti padėjo ir vaikučiai. Ankstyvojo amžiaus vaikams šis dailės užsiėmimas buvo naudingas gausia jutimine pažintimi, motorikos lavinimu, verbalinės raiškos skatinimu.

Vėliau dalyvės išbandė nenuspėjamą monotipijos techniką, iš plastilino lipdė savo gyvenimo medį, o vyresni vaikai laiką leido prie spalvų ir smėlio staliuko. Po apie valandą vykusio kūrybinio proceso grupės nariai susėdo į bendrą terapinį ratą, meninės veikos apibendrinimui. Piešinių analizė ir smagi interpretacija, šiltas ir malonus bendravimas prie apvalaus stalo parodė, kad edukacinis renginys buvo reikalingas ir naudingas.

zoomed mamyciu klubo logotipas

GALERIJA