Komiksų veiklos pristatytos parodoje „Mokykla 2016“

2016 11 28

2016 m. lapkričio 26 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, Ugdymo plėtotės centro kvietimu, dalyvavo Litexpo parodų centre vykusiame svarbiausiame Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginyje - parodoje „Mokykla 2016“. Bibliotekos Komiksų centras erdvėje „Atradimų laboratorija“ pristatė edukacines komiksų kūrimo veiklas.

Komiksų centro tikslas buvo renginyje dalyvaujančius mokinius, mokytojus, mokyklų administraciją ir tėvelius įtraukti į aktyvią praktinę ir kūrybinę veiklą. Prie bibliotekos centro apsilankę parodos lankytojai galėjo sužinoti kas yra komiksai, kuo jie skiriasi nuo kitų medijų, nuo kitų literatūros žanrų, kuo komiksai gal ibūti naudingi mokymosi procese. Taip pat visi apsilankiusieji buvo kviečiami į kūrybines dirbtuves, leidusiais ne tik išlaisvinti savo kūrybinius gebėjimus, bet ir vaizduotę. Tiek vaikai, tiek suaugusieji noriai kūrė scenarijus, kokias supergalias jie turi ir kaip jas pavaizduoti piešiniuose.

Komiksų centro veiklos sulaukė didelio susidomėjimo, yra skirtos ugdyti meninius gebėjimus ir asmenines galias, lavinti vaizduotę, individualumą bei kultūrinį sąmoningumą.

Bibliotekų erdvėje „Atradimų laboratorija“ taip pat buvo tęsiamos bibliotekų metų priemonės, skaitymo skatinimo programos, pristatomi metų knygų rinkimo autoriai, kiti renginiai tema – tyrinėjimas ir kūryba. „Atradimų laboratorijos“ erdvėje veikė net 8 laboratorijos: Menų laboratorija, Mažųjų laboratorija, Knygų sala, Robotikos laboratorija, Gamtamokslinė laboratorija, Įdomioji inžinerija, Matematikos laboratorija ir Gamtos ir meno simbiozė. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Komiksų centras įsikūrė Knygų saloje tarp Mažųjų laboratorijos ir Robotikos laborotorijos.

992bfb955da1230435acbe422d51e93a91eb2ce0