Susitikime su Migle Anušauskaite kurti unikalūs knygų skirtukai - komiksai

2016 11 24

Lapkričio 22 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale įkurtame Komiksų centre lankėsi žurnalistė, komiksų kūrėja, iliustratorė Miglė Anušauskaitė. Kūrybinėse komiksų dirbtuvėse dalyvavo moksleiviai iš Šiaulių raj. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos ir Šiaulių moksleivių namų Jaunųjų žurnalistų būrelio. Vaikai kūrė kalėdinius komiksų skirtukus.

Miglė Anušauskaitė susirinkusius moksleivius supažindino su komiksais kaip literatūros žanru, pristatė jų kūrimo principus ir galimybes. Žaismingas ir šiltas pristatymas ne tik sužavėjo susirinkusiuosius, bet paskatino atskleisti savo kūrybinius gebėjimus. Užsiėmimas buvo skirtas artėjančioms žiemos šventėms – Kalėdoms, todėl nebuvo apsieita be kalbų apie sniegą, mandarinus, gerus filmus, tradicijas ir šeimą. Būtent šia tematika ir pasižymėjo vaikų sukurti, nupiešti ir sumodeliuoti knygų skirtukai.

Po jaukaus, įkvepiančio ir linksmo susitikimo su Migle Anušauskaite, vaikai buvo labai dėkingi komiksų piešėjai už nuotaikingą supažindinimą su komiksų kūrimu, pagalbą ir patarimus išmėginant šį minčių ir idėjų vizualizacijos būdą. Po renginio kūrėja išlydėta gausiais aplodismentais ir šūksniais „ačiū“.

Kūrybinės komiksų kūrimo dirbtuvės organizuotos įgyvendinant LR Kultūros ministerijos ir Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos iš dalies finansuotą projektą „Komiksų erdvė bibliotekoje“.

komiksams

GALERIJA