Literatūrinis proto mūšis Vaikų literatūros skyriuje

2016 11 21

Lapkričio 18 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko literatūrinis proto mūšis vaikams, inicijuotas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento ir skirtas Bibliotekų metams. Į šį renginį susirinko Gegužių progimnazijos 3 ir 4 klasių moksleiviai, kuriuos atlydėjo pradinių klasių mokytoja Virginija Miltinienė.

Renginį vedė VJLD Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė Inga Mitunevičiūtė ir profesionali aktorė Virginija Kuklytė. Visi proto mūšių klausimai buvo literatūriniai, paruošti vaikų literatūros specialistų atsižvelgiant į amžiaus grupę, privalomosios ir rekomenduojamos literatūros sąrašus. Keturių turų žaidime varžėsi keturios komandos po 5 narius. Kiekviena komanda turėjo išsirinkti kapitoną ir susigalvoti pavadinimą. Vaikai buvo išradingi ir sugalvojo šiuos savo komandų pavadinimus: „Auksiniai draugai“, „Braškės“, „Bibliotekos pelės“ ir „Mėlynieji“. Kiekvienas turas turėjo savo temą, buvo bendrasis įvairių klausimų, skaičių, personažų ir paveikslėlių turai. Pertraukų metu sirgaliai ir žaidėjai vaišinosi svečių atvežtomis vaišėmis.

Baigiantis protų mūšiui, suskaičiavus rezultatus, paaiškėjo, kad dvi komandos „Geltonieji draugai“ ir „Bibliotekos pelės“ surinko vienodą balų skaičių. Minėtoms komandoms buvo pateiktas papildomas klausimas, į kurį teisingai atsakė ir pagrindinį prizą laimėjo komanda „Bibliotekos pelės“. Visoms iškovotoms vietoms buvo įteikti prizai. Tačiau ne tik protmūšio dalyviai buvo apdovanoti, dovanų gavo ir sirgaliai. Aktyviausias ir daugiausiai atsakymų žinojęs Haroldas Vitkauskas buvo apdovanotas ypatingu prizu.

Visi susirinkusieji turiningai ir linksmai praleido laiką. Buvo smagu, kad mokiniai išties daug skaito ir daug žino. Tikimės, kad šis literatūrinis žaidimas įkvėps jaunuosius dalyvius dar daugiau skaityti ir siekti naujų žinių.

GALERIJA