Bibliotekoje pristatyta istorinių komiksų serija „Leičiai“

2016 11 21

Lapkričio 18 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale vyko lietuviškų istorinių komiksų serijos „Leičiai“ pristatymas. Šį projektą pristatė patys komiksų autoriai – scenarijaus autorius, istorikas Karolis Zikaras ir projekto vadovė, MB „Studio Mitkus“ atstovė Vaida Nedzinskaitė-Mitkė.

„Leičiai“ – pirmoji lietuviška istorinių komiksų serija, kurios pirmosios keturios dalys išleistos 2016 metais. Tačiau, anot Karolio Zikaro, idėja kurti tokius komiksus gimė dar 2013 metais. „Ieškojome įdomaus būdo pateikti istoriją per vizualizaciją“, - teigė autorius. Svarbu tai, jog, kuriant komiksus „Leičiai“, buvo aktyviai bendradarbiaujama ir konsultuojamasi su istorikais, remiamasi archeologiniais pastebėjimais. Leidinio vizualizacija yra visiškai pagrįsta realiomis ir konkrečiomis detalėmis.

Pristatymo metu buvo iškeliama daug klausimų apie pačios idėjos gimimą. Susirinkusieji domėjosi, kodėl pasirinkti būtent komiksai, o ne kitoks vizualizacijos būdas. K. Zikaras atsakė itin paprastai: „Nebėra laiko skaityti – tai sunku ir tingu, o patys komiksai yra gerokai pigiau nei filmai“. Tiesa, istorikas išsidavė svajojantis apie „Leičių“ animaciją.

Reikia paminėti, jog komiksų serijoje „Leičiai“ vaizduojami senovės Lietuvos herojai, karžygiai, kurie keliauja su slapta ir labai svarbia valdovo užduotimi. Nors komiksų autoriai išdavė, jog kalbama apie viduramžių Lietuvą, tačiau išlaikė intrigą-mįslę – pasiūlė patiems perskaityti komiksus ir atrasti, apie kokius konkrečiai laikus kalbama, kas buvo tuo metu valdovas ir kokios problemos kamavo. Žinoma, susirinkusiems buvo pateikiama užuomina, jog „Leičiai“ sukurti remiantis istoriniais įvykiais, kurie aptariami kaip Lietuvos stiprėjimo pradžia.

Nors po renginio buvo suteikta galimybė įsigyti istorinių komiksų „Leičiai“ knygeles, tačiau vieną komiksų komplektą nutarta padovanoti aktyviai klausimus uždavinėjusiai Gytarių progimnazijos 8a klasės mokinei Kamilei Barzinskaitei. Moksleivė itin apsidžiaugė unikalia proga ne tik pirmajai perskaityti komiksų seriją, tačiau ją visą turėti savo namuose su scenarijaus autoriaus, istoriko Karolio Zikaru parašu.

Biblioteka džiaugiasi, jog susitikimas su istorinių komiksų „Leičiai“ autoriais sudomino įvairių švietimo įstaigų moksleivius ir studentus. Komiksų serijos pristatyme kaip netradicinėje istorijos pamokoje dalyvavo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos, „Rasos“, Gegužių ir Gytarių progimnazijų ir Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos moksleiviai, Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus Vizualinės reklamos gamintojo specialybės mokiniai ir Šiaulių valstybinės kolegijos Organizacijos komunikacijos vadybos studijų studentai.

GALERIJA