„Mūsų istorija“: knygos aptarimas su prisiminimų žiupsniu

2016 11 21

Visą rudenį Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialo duris varstė lankytojai, prašydami susipažinti su nauja knyga „Mūsų istorija“ – vienos iš didžiausių miesto įmonių Televizorių gamyklos istorija. Smalsu buvo matyti palinkusius prie knygos susidomėjusius jų veidus. Daugelis tauriečių prisiminė savo darbo metus įmonėje, pasakojo įdomiausius įvykius. Prisiminimais pasidalinti ir surengti knygos pristatymą pasiūlė knygos sudarytojas, daugiametis Televizorių gamyklos darbuotojas, dabar ,,Kalvio“ įmonės kokybės direktorius, Jonas Vaičys.

Tad į knygos ,,Mūsų istorija" sutiktuves susirinkta kruopščiai atlikus namų darbus. Renginį vedė žinomas inžinierius, vienas iš Televizorių gamyklos padalinių vadovų Stanislovas Ulčinas. Jis vaizdžiai pristatė šios didžiulės įmonės darbinę ir visuomeninę veiklą. Leidinio sudarytojas J. Vaičys papasakojo apie knygos gimimą. Pasak jo, knygoje buvo svarbu parodyti, kad tais ideologizuotais laikais dirbo puikūs specialistai ir garbingi žmonės.
Su pagarba didžiulį darbą atlikusiam knygos leidėjui kalbėjo renginio dalyviai Emilija Leviškienė, Danielius Balčiūnas, Petras Stasiūnas, Petras Turskis, Zenonas Sabalys. Jie pasidalijo žiupsniu asmeninių prisiminimų apie įsimintinus žmones, dirbusius Televizorių gamykloje.

Pažintis su knyga tęsiasi ir toliau, bibliotekoje vėl lankosi smalsūs šiauliečiai, norintys pažinti mūsų miesto pramonės paveldą ir istoriją.

Renginys vyko pagal projektą „Visuomeninė mokykla bibliotekoje 2“.

Parengė Nijolė Petraitytė

GALERIJA