Aurimo Nausėdos parodos, skirtos Lietuvos karių dienai, pristatymas

2016 11 17

Lapkričio 15 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale atidaryta ir pristatyta šio filialo ilgamečio skaitytojo ir bibliotekos globėjo Aurimo Nausėdos paroda, skirta Lietuvos karių dienai – „Lietuvos kariai: dabartis ir praeitis“. Tai jau ketvirtoji fotografijos mėgėjo paroda šiame filiale.

Lietuvos karių diena, lapkričio 23-oji, mums primena, kad 1918 m. lapkričio 23 dieną pradėtos kurti nepriklausomos Lietuvos ginkluotosios pajėgos, siekiant pilietiniu pasipriešinimu apginti Tėvynę.
Pirmoji Lietuvos kariuomenės kūrimosi istorijos dalis užtruko dvidešimt dvejus metus, o antroji – prasidėjusi 1990 metų kovo 11 dieną – dvidešimt šešerius.

Aurimo Nausėdos parodos fotografijose fiksuojama Lietuvos karių veikla, bendradarbiavimas su NATO partneriais, kultūrinės ir istorinės atminties ženklai, liudijantys Lietuvos istorijos puslapius (Sausio 13-osios minėjimų renginiai Vilniuje, Lietuvos kariuomenės dienai skirti paradai Šiaulių mieste, NATO oro policijos misijos pasikeitimas tarptautiniame Šiaulių kariniame oro uoste, NATO sąjungininkų viešnagė Šiauliuose, Lietuvos partizanų, kovojusių aštuonerius metus už Lietuvos laisvę, atmintis).

Įvairių renginių metu nuotraukose įamžinti Garbės sargybos kuopos, Karinių oro pajėgų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, NATO oro policijos misijos, NATO sąjungininkių šalių dislokuoti Lietuvoje kariai liudija, kad nepriklausomos Lietuvos valstybę gynė, gina ir gins Lietuvą mylintys žmonės.

Parodos atidaryme taip pat dalyvavo Gintautas Gascevičius, grupių „Bix“ ir „Kitava“ būgnininkas, grojantis šiuo instrumentu jau 26 metus. Renginio dalyviams didelį įspūdį paliko Afrikos karių maršas, kiti mušamaisiais instrumentais atliekami kariški kūriniai ir improvizacijos. Pabaigoje muzikantas kvietė visus norinčius prieiti ir pamėginti pagroti būgnais. Susirinkusiems vaikams renginys paliko didžiulį įspūdį.