Pažink Šiaulius per virtualią viktoriną-labirintą

2016 11 16

Šį rudenį Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka kvietė savo lankytojus dalyvauti interaktyvaus žaidimo „Pažink Šiaulius“ konkurse. Žaidimas sukurtas vykdant projektą „Interaktyvus Šiaulių žemėlapis: pažink Šiaulius per virtualią viktoriną-labirintą“, kuris iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir skirtas Šiaulių miesto 780-ajam jubiliejui. Lapkričio 10 d. „Saulės“ filiale vykusio projekto baigiamojo renginio metu apdovanoti daugiausiai taškų surinkę dalyviai.

Moksleivių patirtis ir įžvalgos

Sukurto interaktyvaus žaidimo veiklos orientuotos į ilgalaikį teigiamą poveikį ir naudą visuomenei. Juo siekiama skatinti įvairių kartų žmones susipažinti su Šiaulių miesto istorija, architektūra ir kultūriniu paveldu. Žaidime patobulintas interaktyvus Šiaulių žemėlapis kviečia į nuotykių pilną virtualią kelionę po žymias ir lankytinas vietas. Džiugu tai, jog žaidimas „Pažink Šiaulius“ sulaukė itin aktyvaus Šiaulių miesto ugdymo įstaigų susidomėjimo. Baigiamojo renginio metu Šiaulių moksleivių namų Jaunųjų žurnalistų būrelio mokiniai ne tik pasidalijo savo patirtimi žaidžiant, bet viktoriną-labirintą pristatė kitiems Šiaulių moksleivių namų Maironiečių būrelio, kūrybinių žaidimų studijos, mados teatro „Mūza“ ir kūrybinio ugdymo studijos „Odinukas“ moksleiviams. Vaikai pripažino, jog žaidimas ne tik įdomi laisvalaikio forma, tačiau tarsi skatinančioji priemonė domėtis istorija, savarankiškai patikrinti sužinotus naujus faktus apie gimtąjį miestą.

Dalyvavo net 1877 žaidėjai

Interaktyvus Šiaulių žemėlapis-žaidimas sulaukė itin didelio bibliotekos lankytojų dėmesio. Žaidimo pristatymas vyko 5 Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos filialuose ir 2 skyriuose. Viso žaidimą išbandė ir viktorinos klausimus atsakinėjo 1877 žaidėjai. Paminėtina tai, jog žaidimą žaidė ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. „Po Šiaulių miesto labirintą sėkmingai gali klajoti tiek mokiniai, tiek suaugę. Tai puiki priemonė, padedanti kelti mokinių motyvaciją, domėjimąsi savo gimtuoju miestu. Juk pasaulį geriausia pažinti pradedant savuoju kiemu, miestu, šalimi. Šiuolaikinis jaunimas puikiai geba naudotis informacinėmis technologijomis, todėl žaidimas jiems itin lengvai suprantamas. Istorijos mokytojai jį puikiai gali pritaikyti savo pamokose. Siūlau kiekvienam pasitikrinti ar tikrai pažįstate gimtuosius Šiaulius“, - teigė žaidimą išmėginusi Šiaulių „Rasos“ progimnazijos istorijos mokytoja Ramunė Gedminienė. Tiesa, rugsėjo ir spalio mėnesius žaidusiems ir daugiausiai taškų surinkusiems skirtos padėkos ir simbolinės dovanėlės Martynui Mikalavičiui, Matui Dovydaičiui, Gabijai Janulytei, Andriui Gedminui, Ramūnui Lipnickui, Gabrielei Jasaitytei, Eglei Gedminaitei, Airidui Petravičiui, Eglei Jasaitytei.

„Pažink Šiaulius" – tai tikras žinių išbandymas kiekvienam šiauliečiui ir miesto svečiui. Žaidimas, kuris yra patalpintas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto svetainėje www.smsvb.lt, padeda pagilinti savo žinias, lavina atidumą, skatina domėtis ir mokytis bei ugdo pilietiškumą. Projektą įgyvendinti padėjo VšĮ 3D Vilnius, viktorinos užduotis parengė istorijos mokytoja Vyda Šegždienė.

 

GALERIJA