Literatūrinis rytmetis „Knygelės šypsosi“ „Aido“ filiale

2016 11 15

2016-ieji metai paskelbti Bibliotekų metais. Bibliotekoje nuolat organizuojami renginiai, skatinantys domėtis, pamilti knygą, pajusti skaitymo džiaugsmą. Tikimės, kad šie metai padės daugeliui atrasti knygą, atkreipti dėmesį į tai, kokia svarbi ir kūrybiška gali būti biblioteka. Lapkričio 15 d. į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialą, į stebuklingą knygos pasaulį, keliavo lopšelio/darželio „Žiogelis“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Voveriukai“ vaikučiai, lydimi auklėtojų I. Jočienės ir D. Baškienės.

Mažieji pirmą kartą atvėrė duris į nepaprastai įdomų knygų pasaulį. Vaikus nustebino knygų gausa ir jų įvairovė. Mažieji klausėsi, kas yra biblioteka, kaip joje reikia elgtis, kokios knygelės čia gyvena. Mažos ir didelės, spalvotos ir garsinės knygelės džiugino susirinkusius. Vaikai buvo aktyvūs ir smalsūs – pasakojo, kokių knygelių turi namie ir darželyje. Klausėmės įgarsintų lopšinių „Zuikis vaiką lingavo“, pasakos „Senelio pirštinė“. Smagu mažiesiems buvo kartu deklamuoti eilėraštuką apie dingusius batukus („Mano batai buvo du“).

Vaikai suprato, kad su knyga leisti laiką tikrai smagu ir gera. Išeidami visi pažadėjo lankytis bibliotekoje, gražiai elgtis su knygomis, jas mylėti ir saugoti.