Šviesos ir žodžio šventė „Šaltinėlio“ filiale

2016 11 15

Lapkričio 14 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitei skirtas renginys. Šviesos ir žodžio šventės renginyje dalyvavo Šiaulių „Juventos“ progimnazijos antrokai, lydimi mokytojos Rimutės Valukonienės.

Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitė švenčia dvidešimties metų sukaktį. Savaitės tema – Ateitis Šiaurės šalyse. Pristatyta paroda „Šiaurės šalių rašytojai vaikams“, aptartas suomių iliustratoriaus Ville Tietavainen sukurtas plakatas. Žybsint žvakučių ugnelėms perskaityta norvegų rašytojo Stiano Hule knyga vaikams „Garmano vasara". Garsinius skaitymus papildė poetiškas, paties autoriaus kurtų knygos iliustracijų pristatymas. Į renginį aktyviai įsijungė ir antrokai, kuriuos mokytoja kvietė prisiminti savo ruošimosi į pirmąją klasę patirtį, pamąstyti apie bėgantį laiką. Ypač sužavėjo mokinių meninio skaitymo konkurso diplomantas Benediktas Jonas Lebedis. Jis įtaigiai ir raiškiai padeklamavo V. Mačernio eilėraštį ,,Rudens žodžiai“. Renginys baigėsi žaismingu mokinių ritminiu šokiu „Laikrodukas“, dainelėmis.