Žodžio ir šviesos šventė „Aido“ filiale

2016 11 14

Rytas - tai tas laikas, kai knyga prabyla į mažuosius skaitytojus. Skaityti pirmadienio rytą žvakių šviesoje į „Aido“ filialą susirinko Dainų progimnazijos 2e klasės mokiniai (mokytoja Neringa Vėlienė). Vaikus pasitiko uždegtos žvakės ir šiaurės šalių vėliavėlėmis pasipuošusi biblioteka. Lapkričio 14 dieną bibliotekose prasidėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitė.

Tai tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė. Šiemet ši bibliotekų savaitė švenčia 20 metų sukaktį. Šių metų tema – ateitis Šiaurės šalyse. Tai šviesos ir šilumos simbolis. Juk lygiai tą patį reiškia ir skaitoma knyga – ji yra šviesos ir šilumos simbolis. Kai dienos eina vis trumpyn, o saulutė ne tokia dosni savo šiltais spinduliais, vis dažniau norisi paimti knygą į rankas.

Vyresn. bibliotekininkė L.Švirikienė informavo vaikus, kam skirta ši savaitė, kokiose šalyse ji vyksta. Po to žvakių šviesoje buvo skaitoma ištrauka iš norvegų rašytojo S. Hole knygos „Garmano vasara“. Už šią knygą autorius 2006 m. pelnė šalies prestižinį Brago apdovanojimą. Savo knygas rašytojas iliustruoja pats. Rašytojas savo kūriniuose žadina skaitytojo smalsumą, kviečia fantazuoti kartu. Su vaikais diskutavome, kas yra baimė, ko bijo Garmanas.

Renginio pabaigoje vaikai vaišinosi saldumynais, dovanų gavo po knygų skirtuką. Visus pakvietėme tamsiais vėlyvo rudens vakarais persikelti į magišką knygos pasaulį.