Šiaurės šalių literatūros skaitymai Lieporių filiale

2016 11 14

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale Mumiai troliai, žvakių liepsnelės ir Šiaurės šalių dvasia pasitiko „Rasos“ progimnazijos ketvirtokus, susirinkusius į skaitymus, skirtus Šiaurės šalių bibliotekų savaitei.

Renginys prasidėjo trumpa ekskursija į Šiaurės šalis - buvo paminėta kelintoji tai šventė, kodėl ji iš vis organizuojama, kas sudaro Šiaurės šalių bloką, prisimintos sostinės, paminėti pagrindiniai rašytojai. Pristatyta paroda, parengta šiai šventei. Paminėta pagrindinė savaitės tema - ateitis Šiaurės šalyse.

Kadangi vaikams skirtas tekstas Stian Hole „Garmano vasara“, supažindina mus su keletu veikėjų, tekste vyksta dialogas, ketvirtokai pasiskirstė vaidmenimis. Šiuo būdu į skaitymus buvo įtraukta kuo daugiau mokinių.
Perskaitytas tekstas išprovokavo labai įdomią diskusiją apie mokinių ateitį, jų nerimą, baimes. Ketvirtokų, panašiai kaip ir Garmano, laukia netrukus ateisiančios permainos - jie taps penktokai, taigi bus naujas klasės vadovas, pamokos, vykstančios vis kitose klasėse, nauji mokytojai, ir dar daug viso ko naujo.

Mokiniai pasidalino ir kitomis savo baimėmis - kas bijo aukščio, kas naujų mokslo metų ir penktos klasės, ką kankina scenos baimė, o kas labai bijo vorų. Su vaikais diskutavome, kad viską galima įveikti, viską nugalėti ir leisti sau mėgautis gyvenimu, įveikus visus nesklandumus.

Renginiu vaikai labai džiaugėsi.

Paruošė Gražina Gontienė